Як провести майстер-клас для вчителів

Rate this item
(0 votes)

Ви давно працюєте над якоюсь педагогічною проблемою і вважаєте, що настав момент передати свій досвід колегам? Проведіть майстер-клас. Від звичайного заняття він відрізняється тим, що всі учасники працюють над однією і тією ж темою і багато про неї знають. По суті, майстер-клас — це передача не стільки знань, скільки ідей.

Інструкція

Визначте тему майстер-класу. Тема повинна відображати проблему, над якою ви працюєте. Ваші слухачі повинні заздалегідь знати, що ви їм покажете. В принципі, тема майстер-класу для вчителів може бути будь-яка— прогресивна методика викладання, нетрадиційні педагогічні прийоми, сучасний підхід до особистості учня і подачі нового матеріалу, незвичайне застосування технічних засобів навчання.

Задайте собі питання, якого результату ви хочете добитися. Якщо ви проводите майстер-клас з використанням дитячого колективу, поставте перед собою дві основні цілі — що повинні дізнатися дорослі і що отримають діти в результаті цього уроку. Цілей для кожної аудиторії може бути і декілька. Наприклад, дорослі, подивившись відкритий урок, повинні зрозуміти, які резерви ви використовуєте, у чому новизна того чи іншого педагогічного прийому, як теоретичні розробки, якими користуються всі дорослі, які прийдуть на заняття, можна використовувати у викладанні конкретного предмета.

Продумайте форму, в якій ви будете проводити cвій майстер-клас. Це може бути урок як на класі, так і на дорослій аудиторії. Якщо видаєте майстер-клас, наприклад, щодо застосування технічних засобівнавчання або за новою системою організації шкільного простору — продумайте, які види занять з дітьми найбільш наочно проілюструють вашу тему. Якщо ви хочете навчити педагогів незвичайним способам оформлення класу, це можна зробити і без залучення дитячого колективу. Підготуйте виставку, зробіть кілька посібників, які б демонстрували процес на різних його стадіях. Це може бути комп’ютерна презентація або відеофільм.

Подбайте про наочніпосібники. Вони повинні бути і для дитячого колективу, і для дорослих. Посібники для дітей — найзвичайніші, якими ви б користувалися на уроці з даної теми без всякого майстер-класу. Посібники для дорослих повинні ілюструвати основні напрями вашої роботи, найбільш важливі пункти методики і найхарактерніші етапи.

Подумайте, яким прийомом ви зможете зацікавити аудиторію. Тема і способи подачі повинні бути не тільки актуальними, але і грунтуватися на кращих якостях вашоїособистості, так само як і спиратися на інтереси і мотивацію вашої аудиторії. Побудуйтеплан майстер-класу так, щобможна булопоказати й результат того, чоговивже досягли. Пам’ятайте, щосучаснапедагогікадопускаємассуцікавихприйомів, відісторичноїабоігровоїпрезентації до комп’ютерногомоделювання і створеннявіртуальноїреальності. Не обмежуйте себе у прийомах. Чим більшяскравими і несподіваними вони будуть, Тимшвидшеви досягнете поставленої мети. Однак урок повинен бути не тількиноваторським, але і в першу чергуметодично грамотним. Ви повиннівмітипояснити, навіщовизастосовуєтесаамецейприйом.

Дужевелику роль граєзагальна культура педагога і стиль йогоспілкуванняз аудиторією. За кількаднівпідготовки, звичайно, всю світову культуру не освоїти. Але якщо слово «культура» для вас щось значить — особливих проблем з підготовкою у вас не буде. Стиль спілкуваннямаєвідповідатипоставленимзавданням і особливостямаудиторії. Чим вільнішеви будете себе почувати — тимкраще, але свобода не повинна переходити в розв’язність.

Не хвилюйтеся. До вас прийдутьвашіколеги, якідужехочутьнавчитися тому, щовжевмієтеви. І вашезавдання — датиїмзагальнийнапрямок. Післямайстер-класу вам неодмінно поставлять питання. Будьте готові на них відповісти.

 

Read 490 times
joomla3x